Egeli Zımpara

Kaplanmış aşındırıcılar sektöründe 37 yıllık tecrübe...

EGELİ ZIMPARA HAKKINDA

EGELİ Zımpara Sanayi A.Ş.’nin tarihi, kurucumuz İlhan Egeli’nin hırdavat sektörüne ilk adımını attığı 1941 yılına uzanır. Babası Nuri Egeli’nin Karaköy Hırdavatçılar Çarşısı’ndaki mağazasında işe başladığında sadece 14 yaşındadır. 

İlhan Egeli 1973 yılında, imalat endüstrimizin aşındırıcı ihtiyaçlarına, geniş ürün yelpazesiyle yanıt verecek, EGESAN Aşındırıcı Taşlar Sanayi A.Ş.’yi kurarak üretime başlar. O tarihten günümüze; metal işleme ve kaynak, inşaat ve gemi inşa, ana metal sanayi, otomotiv ve yan sanayi şirketimizin ana hizmet alanları olur.

İlhan Egeli, sanayici olarak kendisi için belirlediği misyonu henüz tamamlamış olmasına rağmen, yeni bir ufka ulaşmak için yeniden heyecanla çalışmaya başlar. On yıl içinde, ülkemiz aşındırıcı endüstrisine öncülük edecek, EGELİ Zımpara Sanayi A.Ş.’yi kurar ve modern bir tesiste kaplanmış aşındırıcılar üretimine başlanır.

Bugün EGELİ 150’den fazla çalışanı ve İstanbul’un 100 km batısındaki Çerkezköy’de iki farklı üretim tesisi ile hizmet vermekte, aşındırıcı taşlar ve kaplanmış aşındırıcılardan oluşan geniş bir ürün portföyünü sanayimizin kullanımına sunmaktadır. 

Şirket merkezimiz İstanbul Karaköy’de bulunmakta ve pazarlama, finans, satın alma ve yönetim bölümlerimize ev sahipliği yapmaktadır.